Popularne posty

wtorek, 20 września 2011

Jak posadzić gości weselnych?


Jednym z niełatwych zadań z jakim przyjdzie Wam się zmierzyć podczas organizacji Waszego ślubu, jest zaplanowanie sposobu ustawienia stołów i usadzenia gości na przyjęciu weselnym. Każda dobra restauracja, czy hotel w którym organizowane jest wesele powinien stanąć na wysokości zadania i na tyle, na ile jest to możliwe dopasować się do Waszych potrzeb i życzeń. 

Jakie jest zatem najlepsze ustawienie stołów?

Otóż sposób ich ustawienia zależy przede wszystkim od liczby zaproszonych gości, menu oraz atrakcji, jakie zostały przewidziane na ten wyjątkowy wieczór. Poniżej podajemy kilka możliwości ustawienia stołów:1. Litera U - ustawienie stołów na kształt litery U jest idealne na małe przyjęcia ślubne. Stoły mogą być wtedy ustawione np. dookoła parkietu tanecznego. Taki układ ma wiele zalet, jeśli planujemy jakiś występ w trakcie wesela. Wtedy każdy z gości siedzących przy stole będzie miał dobry widok.
2. Litera T - dobre rozwiązanie na obiad lub małe przyjęcie w małym gronie.


3. "Stołówka" - taki układ stołów jest idealny dla bardzo dużej liczby gości, których trzeba zmieścić na stosunkowo małej powierzchni.

4. Bankiet - ustawienie okrągłych stolików w taki sposób pozwala gościom na swobodne poruszanie się zarówno pomiędzy stołami, jak i bufetem. Styl bankietowy prezentuje się najlepiej, jeśli przy każdym stole posadzimy maksimum 8 osób. Para Młoda może wtedy zająć miejsca:

a) przy długim, prostokątnym stole prezydialnym, 
b) przy osobnym okrągłym stoliku
c) na środku wśród innych gości.

a)
b)
c)


5. Stół królewski lub ambasadorski - taki układ sprawdzi się najlepiej, jeśli chcemy posadzić gości przy bardzo dużym, owalnym stole na małym przyjęciu w bliskim, serdecznym gronie.
6. Dwa w jednym (obiad weselny i tańce) - jest to bardzo podobny układ do układu bankietowego, z tą tylko różnicą, że stoły ustawione są wokół parkietu tanecznego. Goście mogą tańczyć, siedzieć i obserwować tańczące pary delektując się jednocześnie weselnymi przysmakami.
7. Pusty prostokąt - duży stół na duże przyjęcie. Do ustawienia w dość dużej sali weselnej. We wnętrzu prostokąta można zaaranżować ciekawą dekorację florystyczną.

8. Układ kabaretowy - wspaniała alternatywa (w stylu bankietowym) dla tych z Was, którzy planują zaprosić dobry zespół muzyczny, grupę taneczną lub kabaretową. 
9. Szewron - ukośne ustawienie stołów. Dzięki takiemu ustawieniu zaaranżujemy małą przestrzeń. Może być stosowany na dużych przyjęciach, zamiennie z układem stołów "Stołówka". 
10. Tradycyjny stół prezydialny:
                        1.       2.      3.      4.       5.       6.       7.      8.


1. Druhna Panny Młodej
2. Ojciec Pana Młodego
3. Matka Panny Młodej
4. Pan Młody
5. Panna Młoda
6. Ojciec Panny Młodej
7. Matka Pana Młodego
8. Drużba


Które ustawienie najbardziej przypadło Wam do gustu?

Jeśli już zdecydujecie się na odpowiednie ustawienie stołów i rozmieszczenie gości np. przy wykorzystaniu winietek to warto również opracować plan stołów (Table Plan) wraz z ich numeracją. Table Plan powinien komponować się kolorystycznie z ogólnym wystrojem sali, a swoim motywem nawiązywać do winietek. Ale jego główne zadanie to ułatwienie gościom odnalezienie swojego stolika. 
Dalszy etap przygotowań to wybór odpowiednich nakryć, tkanin, kolorów, kwiatów, świec, szkła i eleganckich ozdób. Jeśli szukacie pięknych dekoracji stołów i sali weselnej zajrzyjcie do Sklepu Ślubna Alejka, gdzie z pewnością wybierzecie coś odpowiedniego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz